Produkty
Novinky

Cyklonová odsávací jednotka 400V LAGUNA PFlux 3 IGM

Nejvýkonnější odsavač v řadě IGM Laguna Flux.

Nový
Nový
skladem
77 693 Kč
64 209 Kč bez DPH
Množství: ks

• Účinná cyklonová technologie s dvoustupňovým filtrováním.
• HEPA filtr s účinností filtrace až 99,2 % částic do velikosti 0,4 mikronu.
• Poloautomatické podtlakové čištění filtračního nástavce.
• Plechové kryty filtru s odhlučněním pro vysoký komfort.
• Prachový kontejner s optickou indikací zaplnění.
• Odpadní nádoba s podtlakovou fixací odpadního vaku.
• LED kontrolka zanesení filtru.

• LED kontrolka zaplnění odpadní nádoby.
• Důmyslný pákový systém upnutí odpadního kontejneru.
• Otočná kola na odsavači i odpadním kontejneru.
• Dálkový ovladač.

PFlux 3 je nejvýkonnějším odsavačem v řadě IGM Laguna Flux, zaručující bezkonkurenční odsávací výkon, vysoký komfort a maximální efektivitu odsávání. Je vybaven účinným HEPA filtrem. Odklopná dvířka, která zakrývají filtr, mají na vnitřní straně akustickou pěnu, která účinně reguluje hlučnost.

Co je HEPA filtr a jak funguje
HEPA je vysoce efektivní filtr vzduchových částic s účinností filtrace 99,2 % částic velikosti 0,4 mikronu, kdežto běžné mikrofiltry filtrují částice pouze do velikosti 1-2 mikronů. Je to v podstatě velký plochý filtr vyrobený ze skelného vlákna, který je mnohonásobně překládaný do tvaru harmoniky. Neomezuje však průtok vzduchu, což zvyšuje celkovou účinnost filtračního systému. Pokud by byl filtr jen jednovrstvý, jeho účinky by byly bezvýznamné. Tím, že je složen do harmoniky, nepropustí téměř žádné prachové částice, pouze čistý vzduch. PFlux 3 je vybaven indikací zanesení HEPA filtru, což signalizuje LED kontrolka na ovládacím panelu stroje. Propojením odsávací hadice s hrdlem na odpadní nádobě mikrofiltru vznikne v HEPA filtru podtlak, který odstraní z komor filtru většinu prachu a ten se poté usadí v hlavní odpadní nádobě. Čištění filtru můžete ještě více zefektivnit ofouknutím filtru z vnější strany tlakovým vzduchem.

Důmyslně řešený odpadní kontejner s podtlakovou funkcí
Vyprázdnění odpadního kontejneru je velmi snadné. Důmyslný rychloupínací systém zajišťuje zvednutí kontejneru k odsavači jedním pohybem. Zvednutím madla odejmete odpadní kontejner od odsavače. Naopak stlačením madla směrem dolů systém zvedne kontejner z podlahy a přitlačí jej k odsavači. Tím se zdvihnou kolečka nádoby do vzduchu a cyklon se lehce přesouvá po dílně bez tahání kontejneru na hadici. Při zvedání odpadního kontejneru do pracovní polohy se připojí konektor do těla cyklónu a tím se vytvoří podtlak na dně nádoby. Tento podtlak drží odpadní vak v nádobě, aby se zabránilo jeho nasátí během práce odsavače. Jiné cyklony se takovým systémem pochlubit nemohou. Pokud se rozhodnete používat Pflux bez odpadního vaku, můžete tento systém jednoduše přemontovat a vakuový mechanismus odstavit.

Cyklonový systém
Cyklonový dvoustupňový odsávací systém poskytuje více účinnosti než srovnatelné jednostupňové odsavače. Větší nečistoty jsou odděleny a spadnou do odpadní nádoby dříve, než by je proud vzduchu odnesl do druhé fáze filtrování. Tento systém zabezpečuje konstantní sání a výkon jednotky.

Součástí balení:
• Dálkové ovládání
• 2x odpadní plastový vak do odpadní nádoby
• HEPA filtr

TypPFlux 3
Doporučené použitíProfesionální výroba
Výkon (400V)2200 W
Sací výkon3831 m3/hod.
Hlučnost76 dB
Objem odpadní nádoby209 l
Odpadní vak v nádobě960 mm x 960 mm
Max. podtlak2800 Pa
Výkonnost filtru0,4 mikronu, 99.2 %
Připojovací hrdlo1x 200 mm nebo 3 x 100 mm
Délka x šířka x výška1168 mm x 686 mm x 2032 mm
Hmotnost160 kg
Rozměry balení800 mm x 1450 mm x 1270 mm
Hmotnost včetně balení190 kg

2